Naujienos

BĮ Plinkšių globos namai dalyvauja programoje „Multisensorinės aplinkos sukūrimas“

 

  • Snoezelen ir multisensorinės aplinkos tikslas – įvairių pojūčių stimuliacija, siekiant atsipalaiduoti ir nuraminti, ir tuo pačiu skatinti klientus atkreipti dėmesį į jų aplinką skatinančią asmens sąmoningumą, motyvuoti ir skatinti tyrinėjimą, suteikti saugią aplinką, leidžiančią dalyviams fiziškai ir protiškai atsipalaiduoti bei suteikti neribotas tyrinėjimo galimybes.
  • Programa tęsiama: kuriama multisensorinės stimuliacijos aplinka. „Sensorinis sodas“.
  • Programos tikslas – sukurti Multisensorinės stimuliacijos aplinką („Sensorinį sodą) kuris padėtų globos namuose gyvenantiems senyvo amžiaus ir neįgaliems asmenims gerinti kognityvines ir sensomotorines funkcijas, vykdyti neurodegeneracinių ligų prevenciją ar lėtinti jų progresavimo spartą, padėti atkurti prisiminimus, palaikyti ar didinti savarankiškumą, gerinti psichinę būklę, įgalinti asmenis, įtraukti klientus į prasmingą, įdomų sodininkystės terapijos procesą, stimuliuojant jų sveikatinimą bei gerinant gyvenimo kokybę.
  • Programos veiklos -“Snoezelen” kambarys, sukurtas skatinti visus pojūčius (regos, klausos, uoslės, lytėjimo bei judėjimo). „Sensorinis sodas“, tai vieta gamtoje žmonėms su demencijos sutrikimais, protine bei fizine negalia, kur natūraliomis priemonėmis yra užtikrinama visų penkių žmogaus pojūčių (regos, klausos, skonio, lytėjimo, uoslės)
  • Programos dalyviai: senyvo amžiaus ir neįgalūs asmenys gyvenantys Plinkšių globos namuose ir gaunantys ilgalaikės ir trumpalaikės globos, bei slaugos paslaugas. Asmenys kuriems nustatytas nuolatinis priežiūros poreikis, sergantys psichinėmis ligomis kurie dėl psichikos ir elgesio sutrikimų praranda įgūdžius.
  • Programos įgyvendinimo partneriai: VšĮ Klaipėdos universitetas Sveikatos mokslų fakultetas. Metodinę pagalba Plinkšių globos namams apie multisensorinės aplinkos (multisensorinio sodo) įrengimą įstaigoje senyvo amžiaus asmenims ir asmenims su negalia. Mažeikių r. savivaldybės Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyrius.
  • Programos finansavimas: Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programa,  bei rėmėjų lėšos.
  • Programos koordinatorė: soc. darbuotoja užimtumui Lina Buivydienė.

 

Pakeisti teksto dydį